Żelazowa Wola

AUTOR: Zuzanna

  • 1 dzień
  • sporo historii
  • wiele odkryć
  • sporo wrażeń

W długi weekend Bożego Ciała postanawiamy nieco pozwiedzać okolice Warszawy. Tak więc ruszyliśmy w kierunku Żelazowej Woli. Tłumaczyć chyba nie muszę, że to miejsce narodzin i pierwszy dom Fryderyka Chopina. Całą rodziną zapoznaliśmy się z jego domem oraz z muzeum w Żelazowej Woli. Oba miejsca bardzo nam się spodobały, ponieważ mieliśmy okazję poznać nieco historii naszego znanego wirtuoza pianina. To niesamowite uczucie móc chodzić po domu, w którym Chopin mieszkał.

Miejsce otoczone jest przepięknym, zadbanym ogrodem, który można podziwiać. Byliśmy pełni zachwytu. Do dyspozycji mieliśmy przewodnik multimedialny oraz ulotkę z mapką, które bardzo ułatwiły nam zapoznanie się z tym miejscem.

To co zaskoczyło nas najbardziej to fakt, że muzeum odwiedzane jest przez turystów z całego świata! Obeszliśmy cały ośrodek składający się z wielu atrakcji m.in. przeszliśmy mostami o charakterystycznej nazwie: Polonez i Mazurek oraz udaliśmy się na letnią scenę.

Podczas drogi można odpocząć, siadając na ustawionych dosyć często ławkach. My podziwialiśmy również zbiorniki wodne oraz coraz to nowe atrakcje przyrodnicze. Przystanęliśmy i porobiliśmy zdjęcia również przy pomniku naszego bohatera. Na terenie tego miejsca można napotkać również małą kaskadę utworzoną z kamieni.

Cały czas podczas zwiedzania towarzyszyła nam przepiękna muzyka Chopina. Niesamowity człowiek, niesamowite miejsce. Polecamy 😊

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.